Wiktor

Kariera Wiktora w dziedzinie piłki nożnej zaczęła się właśnie w przedszkolu w roku 2018. W poszukiwaniu młodych adeptów trenerzy z Football Academy Chełm zawitali w progi Przedszkola nr 13. Po wysłuchaniu opowieści o piłce, Wiktor z ogromnym zaciekawieniem
i zaangażowaniem chciał zapisać się na zajęcia.

Już po pierwszym treningu wiedział, że chcę dalej grać i doskonalić swoje umiejętności w piłce nożnej. Jego determinacja i ciężka praca zostały szybko docenione. Trener przeniósł Wiktora do starszej grupy wiekowej, aby tam mógł trenować jeszcze więcej. Jego pierwsze powołanie na turniej piłki nożnej miało miejsce w marcu 2018 roku,
a zawody odbyły się w Nisku.
Drużyna Wiktora wróciła z medalami za III miejsce. Po tym wydarzeniu
dla Wiktora nie istniało już nic poza piłką. Trenował w domu, na dworze -wszędzie!

W roku 2019 wziął udział w półkoloniach organizowanych przez FA Chełm, na których zdobył tytuł Turbo Piłkarza. Po drodze zdobył trzykrotny tytuł wzorowego piłkarza FA, rozegrał wiele turniejów piłkarskich, sparingów i meczów wyjazdowych, a z każdego wracał z medalem.

 W tym roku w czerwcu odbył się wojewódzki turniej piłki nożnej Deichmann. Wiktor grał w grupie wiekowej ośmiolatków (mimo,  że sam nie miał jeszcze 7 lat) i tam również pokazał wysoki standard swoich umiejętności zajmując II miejsce w kategorii Strzelców.

Jego samozaparcie w doskonaleniu pozwoliło mu stanąć w walce o miejsce w Akademii Górnik Łęczna. Pomyślnie przeszedł wszystkie testy i trafił do najsilniejszej zamkniętej grupy Akademii Górnik Łęczna rocznik 2013, chociaż sam jest z rocznika 2014. W wakacje odbył pięciodniowy turnus treningowy w Krasnobrodzie, po którym wrócił jeszcze bardziej zacięty do gry z nowymi możliwościami technicznymi i miłością do piłki.

Marzenie Wiktora to o gra w Serii A (najmocniejsza liga włoskiej piłki nożnej)
w drużynie Juventus Turyn i codziennie z pasją dąży do jego realizacji.

 Mama Wiktora, Chełm 2021

powrót