News: Badacze światła. Lustra. Grupa Muchomorki

       Napisany przez aktualnosci 2015-04-14 18:16:40 CEST

W kąciku luster.

Spotkanie „Badaczy światła z książką”

czytaj więcej...

:: 0News: Projekt edukacyjny "Badacze światła"

       Napisany przez aktualnosci 2015-04-13 17:25:30 CEST

W naszym przedszkolu od dnia 13 kwietnia 2015r. rozpoczęła się realizacja projektu edukacyjnego "Badacze  światła", przygotowanego przez studentów pedagogiki PWSZ 
w Chełmie pod kierunkiem Pani profesor Jolanty Andrzejewskiej oraz nauczycieli placówki. Będzie on trwał do 24.04.2015r. Studenci prowadzą i obserwują różne formy aktywności dzieci. Przedsięwzięcie realizują nauczycielki przedszkola i studenci. Projekt skierowany jest do dzieci 5,6-letnich z grup:Krasnale i Muchomorki. W przedsięwzięcie czynnie włączyli się  pracownicy przedszkola, rodzice, i środowisko lokalne.
 
Dzieci mają okazję pogłębić wiedzę o źródłach światła i ich wykorzystywaniu. 
 
 

czytaj więcej...

:: 0News: Światowy Tydzień Zdrowia

       Napisany przez aktualnosci 2015-04-10 14:04:58 CEST

Już po raz kolejny nasze przedszkole  obchodziło "tydzień zdrowia". Przez cztery dni, od  7 do 10 października przedszkolaki w ciekawy sposób dowiadywały się, co znaczy prowadzić zdrowy tryb życia i zdrowo się odżywiać. Dzieci miały szansę na poszerzenie wiedzy o czystości, bezpieczeństwie, zdrowym odżywianiu oraz o sporcie.
 Z okazji Światowego Tygodnia Zdrowia dzieci obchodziły Dzień marchewki robiły sałatkę owocową, sok marchewkowy wyklejały marchewki i poznawały piramidę żywieniową. Każde z dzieci przyniosło w tym dniu do przedszkola owoc i ubrało sie na kolor pomarańczowy. Były to banany, jabłka, mandarynki, pomarańcze i ciasto marchewkowe. 
 

czytaj więcej...

:: 1