News: Dyżur wakacyjny

       Napisany przez aktualnosci 2020-07-22 20:09:58 CEST

Szanowni Rodzice, zwracamy się z prośbą aby wydrukować
i wypełnić dokumenty dotyczące przyjęcia dziecka na dyżur wakacyjny

https://drive.google.com/file/d/19WNgvZ1dkSAMm7c5_dZ6-H6jlKsWR5CX/view?usp=sharing

Dokumenty te prosimy przekazać pracownikowi przedszkola pierwszego dnia przyprowadzenia dziecka na dyżur wakacyjny w sierpniu 2020 roku w naszym przedszkolu.

Z góry dziękujemy

:: 0News: Życzenia

       Napisany przez aktualnosci 2020-06-26 11:00:12 CEST

:: 0News: Bezpieczne wakacje

       Napisany przez aktualnosci 2020-06-23 13:45:43 CEST

Bezpieczny wypoczynek – poradnik MEN dla rodziców i opiekunów

Przed rozpoczęciem ferii Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

Pobierz poradnik.

Rodzicu, o tym musisz pamiętać!

Organizator wypoczynku (kolonii, obozu) musi zgłosić wyjazd do właściwego
(ze względu na siedzibę organizatora) kuratorium oświaty.

Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci w zgłoszeniu ma obowiązek podać m.in. dane dotyczące miejsca wypoczynku i rodzaju zakwaterowania, liczby uczestników, zatrudnionej kadry oraz programu pracy z dziećmi. Musi również zapewnić dostęp do opieki medycznej.

Dzięki temu wizytatorzy mogą kontrolować miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Podobne kontrole może przeprowadzić straż pożarna i sanepid (zarówno przed rozpoczęciem wypoczynku, jak również w czasie jego trwania).

Rodzic, aby czuć się spokojnym o bezpieczeństwo swojego dziecka, przed wykupieniem turnusu, może sprawdzić organizatora (czy zgłosił do kuratora oświaty wypoczynek) w specjalnie utworzonej wyszukiwarce bazie wypoczynku, dostępnej na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej www.wypoczynek.men.gov.pl

czytaj więcej...

:: 0