Kontrast: Skala szarości Wersja kontrastowa
Wielkość czcionki: A A+ A++
 News: Dzień hiszpański

       Napisany przez aktualnosci 2022-04-10 07:50:50 CEST

W    miniony piątek  nasze przedszkolaki radośnie obchodziły DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI połączony z DNIEM JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO.

            Z tej okazji nauczyciele połączyli realizację swoich autorskich programów we wspólnym projekcie PRZEDSZKOLAK W EUROPIE . To edukacyjne działanie miało na celu wprowadzenie dzieci w kulturę Hiszpanii poprzez wspólne zabawy, występy, jak też spotkanie z hiszpańską literaturą dla najmłodszych. Dzieci z entuzjazmem zaprezentowały program artystyczny przygotowany przez Panią E. Sobańską, Panią J. Szymańską, Panią M. Tchórz-Wójtowicz.

 

czytaj więcej...

:: 0News: Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

       Napisany przez aktualnosci 2022-04-06 20:19:38 CEST

Na początku  kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rozpoczynają się również obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stawiającego sobie za cel zwiększanie wiedzy społeczeństwa na temat problemów osób z autyzmem i ich rodzin. W kwietniu razem promujmy empatię, otwartość i zrozumienia dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Wspólnie twórzmy przyjazne otoczenie i pamiętajmy o tym, jak ważna jest akceptacja różnorodności i odmienności rozwojowej.

 

czytaj więcej...

:: 0News: Klub Młodego Odkrywcy – zabawy badawcze w marcu

       Napisany przez aktualnosci 2022-04-06 20:07:27 CEST

 

Z okazji Dnia Kobiet mali odkrywcy wykonali doświadczenie „Magiczne kwiaty” z wykorzystaniem papierowych kwiatów, zaś wraz  z nadejściem wiosny przyszła pora na „Kolorowe kwiaty”, ciekawą obserwację zmiany zabarwienia płatków pod wpływem farby. Poza tym dużym zainteresowaniem cieszyło się wykonanie wagi z wieszaka i określanie, co jest lżejsze, a co cięższe podczas zabawy badawczej „Waga dla zabawek”.

 

 

czytaj więcej...

:: 0