News: Projekt edukacyjny "Badacze światła"

       Napisany przez aktualnosci 2015-04-13 17:25:30 CEST

W naszym przedszkolu od dnia 13 kwietnia 2015r. rozpoczęła się realizacja projektu edukacyjnego "Badacze  światła", przygotowanego przez studentów pedagogiki PWSZ 
w Chełmie pod kierunkiem Pani profesor Jolanty Andrzejewskiej oraz nauczycieli placówki. Będzie on trwał do 24.04.2015r. Studenci prowadzą i obserwują różne formy aktywności dzieci. Przedsięwzięcie realizują nauczycielki przedszkola i studenci. Projekt skierowany jest do dzieci 5,6-letnich z grup:Krasnale i Muchomorki. W przedsięwzięcie czynnie włączyli się  pracownicy przedszkola, rodzice, i środowisko lokalne.
 
Dzieci mają okazję pogłębić wiedzę o źródłach światła i ich wykorzystywaniu. 
 
 

czytaj więcej...

:: 0News: Światowy Tydzień Zdrowia

       Napisany przez aktualnosci 2015-04-10 14:04:58 CEST

Już po raz kolejny nasze przedszkole  obchodziło "tydzień zdrowia". Przez cztery dni, od  7 do 10 października przedszkolaki w ciekawy sposób dowiadywały się, co znaczy prowadzić zdrowy tryb życia i zdrowo się odżywiać. Dzieci miały szansę na poszerzenie wiedzy o czystości, bezpieczeństwie, zdrowym odżywianiu oraz o sporcie.
 Z okazji Światowego Tygodnia Zdrowia dzieci obchodziły Dzień marchewki robiły sałatkę owocową, sok marchewkowy wyklejały marchewki i poznawały piramidę żywieniową. Każde z dzieci przyniosło w tym dniu do przedszkola owoc i ubrało sie na kolor pomarańczowy. Były to banany, jabłka, mandarynki, pomarańcze i ciasto marchewkowe. 
 

czytaj więcej...

:: 1News: OTWÓRZ SIĘ NA AUTYZM

       Napisany przez aktualnosci 2015-03-31 19:34:51 CEST

„Otwórz się na autyzm” – pod takim hasłem, dnia 31 marca 2015 r., na terenie naszego miasta, odbyły się obchody Światowego Dnia Autyzmu zorganizowane przez Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Chełmie. Akcja edukacyjna, propagująca wiedzę z zakresu autyzmu, miała miejsce na Placu Łuczkowskiego. Wzięły w niej udział dzieci wraz  z rodzicami, nauczycielami i terapeutami z naszego przedszkola. 
Symbolicznym akcentem tego dnia był kolor niebieski. Z balonami i chustami w tym kolorze nasze przedszkolaki włączyły się w marsz ulicami miasta Chełm. Uczestnicy akcji mieli również okazję do: oglądania zajęć  z uwzględnieniem różnorodnych metod pracy, oglądania wystawy prac i zdjęć z prowadzonej terapii, korzystania z punktu informacyjnego dotyczącego terapii autyzmu oraz do udziału w wielu innych atrakcjach. 
Ważnym momentem dla dzieci było rozstrzygnięcie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Chodź pomaluj mój świat na niebiesko”.
W konkursie tym nasze dzieci zajęły trzy pierwsze miejsca.
 
I miejsce Ignacy Daszuk lat 3 - praca przygotowana podkierunkiem Pani Julity Łukaszuk.
II Dominika Łopuszyńska lat 5 - praca przygotowana pod kierunkiem Pani BarbaryJonik.
II miejsce Natalia Jachymczak - praca przygotowana pod kierunkiem Pani Karoliny Majówki.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy dalszych sukcesów.
 

czytaj więcej...

:: 0