Kontrast: Skala szarości Wersja kontrastowa
Wielkość czcionki: A A+ A++
 


Dzień Dziecka 2021

    Napisany przez aktualnosci 2021-06-01 21:08:46 CEST

Każdy dzień w przedszkolu jest ciekawy, jednakże jest taki dzień w roku - kiedy dzieci czują się szczególnie ważne, a wszyscy dorośli chcą im sprawić radość - to Dzień Dziecka! W tym szczególnym roku, chcąc wynagrodzić dzieciom czas izolacji związanej z pandemią, uroczyste obchody Dnia Dziecka trwały dwa dni.

Z tej okazji w naszym przedszkolu dzieci z wielką radością spotkały wyjątkowych gości – strażaków i policjantów. W trakcie edukacyjnych pokazów dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i  Policję. Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpieczeństwa w czasie wakacji.

 

 

Jednak największą frajdą było oglądanie wozu strażackiego i radiowozu, które wzbudziły niesamowite zainteresowanie. Przedszkolaki z bliska miały możliwość podziwiania wyposażenia pojazdów, jakim strażacy i policjanci dysponują podczas swojej ciężkiej i odpowiedzialnej pracy. Maluchy z wielką radością przymierzały ubiór strażaka, hełmy i policyjne akcesoria poznając specyfikę zawodów.

Kolejną niezapomnianą atrakcją były występy grupy tanecznej  „Ballo” Pani Sabiny Englot z Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie. Tancerki zaprezentowały
w pięknych kostiumach, przygotowane specjalnie na ten szczególny dzień układy taneczne, wprawiając w zachwyt małą publiczność.

    

 

Pogoda dopisała i pozwoliła nam bawić się na dworze, jedni tworzyli mumie inni malowali, a jeszcze inni wesoło bawili się przy muzyce i bańkach mydlanych.  Dzieciom towarzyszyli bohaterowie ulubionych bajek, a dopełnieniem wrażeń była zabawa na dmuchanym zamku, malowanie twarzy oraz słodkości i prezenty.

Specjalne podziękowania kierujemy w stronę Pani Justyny Solak, która w kreatywnych animacjach z balonami stworzyła niepowtarzalne upominki dla dzieci.

 

:: 0