Podaruj 1%

    Napisany przez aktualnosci 2018-03-13 22:33:27 CET

Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego ma status organizacji pożytku publicznego. A to oznacza, że dokonując corocznego rozliczenia z fiskusem, 1% swojego podatku można przekazać właśnie chełmskiemu hospicjum.

Wszystkim, którzy się na to zdecydują stowarzyszenie proponuje pomoc przy wypełnieniu PIT. Nie chcesz sam wypełniać zeznania podatkowego, ale chcesz wesprzeć swoim 1% naszych podopiecznych? Zgłoś się do nas. Wypełnimy deklarację za ciebie.

W każdy poniedziałek, w siedzibie biura stowarzyszenia (ul. Lwowska 12/4, I piętro, wejście od pl. Kupieckiego), w godz. 16-18 na podatników czekać będzie księgowa. Pomoże i doradzi każdemu, kto zdecyduje się na przekazanie 1% chełmskiemu Sospicjum lub tez innej organizacji pożytku publicznego.

W tym roku w akcję włączy się również parafia pw. Rozesłania Św. Apostołów. Również w każdy poniedziałek w godz. 13.00-16.00 jednej z sal parafialnych na podatników będzie oczekiwała księgowa która pomoże wypełnić roczne zeznanie podatkowe w zamian za przekazanie 1% na rzecz naszego Hospicjum im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego.

– Zapraszamy również emerytów i rencistów. Otrzymują oni PIT za dany rok podatkowy z ZUS. To sprawia, że nie muszą samodzielnie składać deklaracji podatkowej – mówi Maria Koguciuk, księgowa.

– Wielu z nich zastanawia się, czy w tej sytuacji oni także mogą przekazać swój jeden procent OPP. Oczywiście mogą to zrobić. Jeśli emeryt chce przekazać 1% podatku na cele organizacji pożytku publicznego musi się jednak samodzielnie rozliczyć z fiskusem. Ale jeśli zdecyduje się przekazać 1% właśnie chełmskiemu hospicjum, bądź tez innej organizacji pożytku publicznego, wyręczymy go w tym.

:: 0