Światowy Tydzień Zdrowia

    Napisany przez aktualnosci 2015-04-10 14:04:58 CEST

Już po raz kolejny nasze przedszkole  obchodziło "tydzień zdrowia". Przez cztery dni, od  7 do 10 października przedszkolaki w ciekawy sposób dowiadywały się, co znaczy prowadzić zdrowy tryb życia i zdrowo się odżywiać. Dzieci miały szansę na poszerzenie wiedzy o czystości, bezpieczeństwie, zdrowym odżywianiu oraz o sporcie.
 Z okazji Światowego Tygodnia Zdrowia dzieci obchodziły Dzień marchewki robiły sałatkę owocową, sok marchewkowy wyklejały marchewki i poznawały piramidę żywieniową. Każde z dzieci przyniosło w tym dniu do przedszkola owoc i ubrało sie na kolor pomarańczowy. Były to banany, jabłka, mandarynki, pomarańcze i ciasto marchewkowe. 
 
Światowy Dzień Zdrowia jest obchodzony co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia.
Każdego roku WHO wybiera jako temat przewodni inny obszar priorytetowy ważny z punktu widzenia zdrowia publicznego - w tym roku jest to Bezpieczeństwo Żywności.
Światowy Dzień Zdrowia 2015 jest okazją do przypomnienia i podkreślenia roli jaką zarówno rząd jak i rolnicy, producenci czy sprzedawcy, ale także każdy z nas, jako konsument, odgrywa w zapewnieniu bezpieczeństwa tego, co trafia "z pola na nasz stół".
Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia 2015 jest bezpieczeństwo żywności, a hasłem „Z pola na stół – uczyń jedzenie bezpiecznym”.
 
 

 
 

:: 1